;

Portret


„Santo subito!” - wołaliśmy, jednym głosem, z głębi jednego serca, podczas pogrzebu Jana Pawła II.

Święty, którego mogliśmy dotknąć, słuchać, śmiać się z nim i zamierać z niepokoju o niego, gdy chorował. Taki bliski. Taki „nasz”. Taki z nas.

Bądźmy więc razem w roku beatyfikacji Papieża Polaka. Tak, jak byliśmy razem podczas jego pielgrzymek, jak razem modliliśmy się o Jego zdrowie i opłakiwaliśmy Jego odejście.

Zjednoczmy się jeszcze raz w imię tego, co nas uczył Papież. Stwórzmy wspólnie – wysyłając przez Internet zdjęcia nas i naszych bliskich – Wielki Portret Jana Pawła II, który zostanie wydrukowany i rozpostarty na filarach budynku Świątyni Opatrzności Bożej w czasie uroczystości beatyfikacyjnych. Będzie to nie tylko symbol naszej pamięci o Papieżu, ale też znak, że potrafimy razem działać i tworzyć wielkie rzeczy.

Idea łączenia Polaków dotyczy nie tylko różnic światopoglądowych lecz także pokoleniowych. Niech na portrecie nie zabraknie nikogo z naszej rodziny. To dobra okazja, by zbliżyć się do babci i dziadka, i pomóc im w okiełznaniu współczesnej techniki.

Odnajdźmy siebie w Janie Pawle II – w Jego życiu, nauczaniu i na Wielkim Portrecie, który stworzymy razem.

Środki z SMS-ów zostaną w całości przeznaczone na budowę Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – narracyjne muzeum, świadectwo historii i dramatycznych losów ich życia.